12 лютого 2019

Матеріали до уроку за творчістю Костянтина Симонова з використанням ІКТ


Тема :  Костянтин  Симонов  «Жди мене». Поетизація високого почуття  любові, розкриття його сутності.
Мета: ознайомити учнів з історією написання вірша «Жди мене»;   застосовуючи  діалогові технології, сприяти формуванню творчої активності учнів, їх читацької компетентності, розвитку емоційного інтелекту (усвідомленню і розумінню власних емоцій) ,  розвивати вміння вести діалог з автором і його твором, аналізувати й інтерпретувати;
Підвести учнів до розуміння краси всеперемагаючого кохання. Виховувати ціннісне ставлення до воїнів-захисників, почуття патріотизму, вдячності, вірності.

Обладнання: текст вірша К. Симонова «Жди  мене»,    робоча картка уроку, фронтові листи-трикутники, відеоролик «Солдати АТО читають вірш  К. Симонова  « Жди мене».
Хід уроку
I.                Привітання , психологічне налаштування на урок:

Горішок знань міцний – це знає кожен.
Та нам не відступать!
Його нам розколоти допоможе
Бажання все на світі знать!
II.             Вступне слово вчителя:
На попередніх уроках ми прийшли до висновку: почуття можуть звучати. На струнах поезії зарубіжних авторів звучить почуття кохання!Голосом серця називають поезію, вона не просто римовані рядки – вона історія країни, народу, душі. В ній думи, відчуття, переживання. І саме вона, … поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» за словами Л. Костенко. Запрошуючи вас до цього світлого храму, я бажаю,щоб ваші думки і серця здійснили сходження в розумінні і сприйнятті величі і краси людського духу, кохання!
III.          Робота над новим матеріалом.
1.Евристична бесіда
 Вчитель: Діти, ви звернули увагу – я тримаю в руках сімейну реліквію.
- Чи знаєте ви,що це?
- Чи зберігаються у ваших родинах такі послання?( на мультимедійній дошці слайд : листи – трикутники фронтовиків).
Різні долі мали адресанти таких листів. Звернемось до однієї з історій.(Робота з робочою картою уроку: прочитати уривок поезії Л.О. Компанієць «Трикутник з фронту»)
Вчитель:    Як ви зрозуміли цю невелику розповідь?
Але предметом нашої розмови на уроці стане історія іншого послання.(Запис теми уроку).
2. Ознайомлення  з фактами життя К.М. Симонова. (Читається слайд «Біографія»).

3. Репродукція знань. За допомогою хмари слів відновимо ключові моменти  біографії поета.(Слайд )

4. Дослідження історії написання поезії «Жди мене».( Робота над змістом матеріалу робочої карти, Завдання : прочитати матеріал, сформувати ключові думки прочитаного.)
       -Чому ж цей вірш мав таку шалену популярність? Послухаємо ( Учні читають напамять поезію К.Симонова – звучить оригінал та переклад  Ю.Гончаренка).
                                                                                                                                                         5. Аналіз твору за запитаннями (Робоча карта)

6. Презентація індивідуального дослідження учня на тему «Актуальність мотивів поезії Другої світової для сьогодення»
- перегляд відеоролика «Солдати АТО читають вірш К.Симонова «Жди мене»;
- ознайомлення з поезією А.Куликова «Жінкам, які провели коханих на війну» .
IV. Підсумок уроку
Слово вчителя:
Послання К.Симонова поза часом і на часі. Старовинне  прислів’я – коли говорять гармати, музи мовчать – втрачає істинність, коли говоримо про необхідність такої поезії, яка єднає тих, хто воює, захищає і тих,  хто чекає, а значить – Вірить, Надіється, Кохає.
V.Домашнє завдання на вибір:
- Напишіть листа солдату-захиснику нашої  Батьківщини.
- Дайте розгорнуту відповідь на питання (відповідь обґрунтуйте).
·       Чому ж так важливо  тим, хто бореться за Батьківщину, бути впевненим, що їх чекають?




Посилання на додатки

https://drive.google.com/open?id=1PEQRn9z0PwFM21GPR1EgdGMyHFMleHrM