Тема : Костянтин
Симонов «Жди мене». Поетизація високого почуття любові, розкриття його сутності.
Мета:
ознайомити учнів з історією написання вірша «Жди мене»; застосовуючи діалогові технології, сприяти формуванню
творчої активності учнів, їх читацької компетентності, розвитку емоційного
інтелекту (усвідомленню і розумінню власних емоцій) , розвивати вміння вести діалог з автором і його
твором, аналізувати й інтерпретувати;
Підвести учнів до розуміння
краси всеперемагаючого кохання. Виховувати ціннісне ставлення до
воїнів-захисників, почуття патріотизму, вдячності, вірності.
Обладнання: текст вірша К.
Симонова «Жди мене», робоча картка уроку, фронтові листи-трикутники,
відеоролик «Солдати АТО читають вірш К.
Симонова « Жди мене».
Хід уроку
I.
Привітання , психологічне налаштування на урок:
Горішок
знань міцний – це знає кожен.
Та
нам не відступать!
Його
нам розколоти допоможе
Бажання
все на світі знать!
II.
Вступне слово вчителя:
На попередніх уроках ми прийшли до
висновку: почуття можуть звучати. На струнах поезії зарубіжних авторів звучить
почуття кохання!Голосом серця називають поезію, вона не просто римовані рядки –
вона історія країни, народу, душі. В ній думи, відчуття, переживання. І саме
вона, … поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» за
словами Л. Костенко. Запрошуючи вас до цього світлого храму, я бажаю,щоб ваші
думки і серця здійснили сходження в розумінні і сприйнятті величі і краси
людського духу, кохання!
III.
Робота над новим матеріалом.
1.Евристична бесіда
Вчитель:
Діти, ви звернули увагу – я тримаю в руках сімейну реліквію.
- Чи знаєте ви,що це?
- Чи зберігаються у ваших родинах такі
послання?( на мультимедійній дошці слайд : листи – трикутники фронтовиків).
Різні долі мали адресанти таких листів.
Звернемось до однієї з історій.(Робота з робочою картою уроку: прочитати уривок
поезії Л.О. Компанієць «Трикутник з фронту»)
Вчитель: Як ви зрозуміли цю невелику розповідь?
Але предметом нашої розмови на уроці стане
історія іншого послання.(Запис теми уроку).
2. Ознайомлення з фактами життя К.М.
Симонова. (Читається слайд «Біографія»).
3. Репродукція знань. За допомогою хмари
слів відновимо ключові моменти біографії
поета.(Слайд )
4. Дослідження історії написання поезії «Жди
мене».( Робота над змістом матеріалу робочої карти, Завдання : прочитати
матеріал, сформувати ключові думки прочитаного.)
-Чому ж цей вірш мав таку шалену популярність? Послухаємо ( Учні читають
напам’ять поезію
К.Симонова – звучить оригінал та переклад
Ю.Гончаренка).
5.
Аналіз твору за запитаннями (Робоча карта)
6. Презентація індивідуального
дослідження учня на тему «Актуальність мотивів поезії Другої світової для
сьогодення»
- перегляд відеоролика «Солдати АТО читають вірш К.Симонова «Жди мене»;
- ознайомлення з поезією А.Куликова «Жінкам, які провели коханих на війну»
.
IV. Підсумок уроку
Слово вчителя:
Послання К.Симонова поза часом і на часі. Старовинне прислів’я – коли говорять гармати, музи
мовчать – втрачає істинність, коли говоримо про необхідність такої поезії, яка
єднає тих, хто воює, захищає і тих, хто
чекає, а значить – Вірить, Надіється, Кохає.
V.Домашнє
завдання на вибір:
- Напишіть
листа солдату-захиснику нашої
Батьківщини.
- Дайте розгорнуту
відповідь на питання (відповідь обґрунтуйте).
· Чому ж так важливо тим, хто бореться за Батьківщину, бути
впевненим, що їх чекають?
Немає коментарів:
Дописати коментар